Заекването като страничен ефект на риталин

February 13, 2020 13:16 | Попитайте експертите

Речевата дисфункция (заекване) не е страничен ефект, който често се наблюдава при риталин. Също така, тъй като заекването започна година след като бях на Риталин, се съмнявам дали това лекарство е причинило заекването. Подозирам, че заекването е отделен проблем, който не е свързан с Риталин.

Надявам се внукът ви да види логопед, който да му помогне да заеква. Ако има някакво съмнение относно въздействието на Ritalin върху заекването, би било лесно да спрете Ritalin и да видите дали заекването спира.

Разгледайте ADDConnect да се свържете с други родители, които може да са имали подобни странични ефекти.

kptica пита: „Заекването спряло, когато лекарствата спрели?“ в Стимуланти и заекване на ADDConnect.

DP0706 се чуди как Вивансе може да е свързан със заекването на сина си и изтъква: „Това е почти като че ли устата му не може да поддържа мозъка си, защото той говори много, много бързо (което е нормално за него), но заеква във всяко друго изречение. " Прочетете пълния въпрос и отговори на общността тук: Заекването като страничен ефект?

Актуализирано на 24 април 2017 г.

От 1998 г. милиони родители и възрастни се доверяват на експертните насоки и подкрепа на ADDitude за да живеят по-добре с ADHD и свързаните с него психични заболявания. Нашата мисия е да бъдем вашият доверен съветник, непоколебим източник на разбиране и напътствия по пътя към уелнес.

Вземете безплатна емисия и безплатна електронна книга ADDitude плюс спестете 42% от цената на корицата.